A.O. Smith Corporation, Kuzey Amerika, Çin, Hindistan ve Avrupa’da evsel ve ticari su ısıtıcıları ve kazanlar ve su arıtma ekipmanları alanında marka bilinilirliği yüksek ve kapsamlı bir ürün yelpazesi sunan,  dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir.

A.O. Smith, halen şirketin merkezi olan Milwaukee, Wisconsin’de 1874 yılında kuruldu. A.O Smith, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, Çin, Hindistan, İngiltere, Hollanda ve Türkiye operasyonlarında yaklaşık 13.400 kadın ve erkek çalışan istihdam etmektedir.  A.O. Smith dünya çapında müşterilerine hizmet veren küresel bir firma olarak 60’dan fazla ülkede satış ve dağıtım yapmaktadır.

Küresel bir lider olarak A.O. Smith ve çalışanları, dünya çapında pazarlanan ürünlere yenilikçi teknoloji ve enerji tasarruflu çözümler uygulamaktan gurur duyuyorlar. Şirketin hedefi küresel pazarda lider bir  su teknolojisi şirketi olmaktır ve odak noktamız yeni ürün geliştirme, küresel genişleme, stratejik satın almalar ve ortaklıklar yoluyla bu platformun oluşturulmasıdır.